KOSMETYKI DLA DOMU, KTÓRE NAPRAWDĘ PACHNĄ

Historia aromaterapii sięga czasów sumeryjskich, czyli 3000r. p.n.e. Już wtedy zdawano sobie sprawę z cudownych właściwości olejków eterycznych. Wybrałyśmy tę naturalną formę aromatyzowania naszych Kosmetyków Dla Domu KLAREKO, bo badania jednoznacznie wskazują na szkodliwość aromatów i sztucznych substancji wykorzystywanych do produkcji środków czystości. Ich wdychanie może powodować choroby płuc, układu oddechowego, serca, wątroby, zmiany hormonalne, alergie i wiele innych chorób.

My łączymy codzienne sprzątanie z pozytywnym wpływaniem na zdrowie i samopoczucie. Dzięki naturalnym olejkom eterycznym, zawartym w naszych Kosmetykach Dla Domu, podczas codziennego sprzątania dbacie o czystość, zdrowie i dobrą atmosferę swojego domu.

PROPONUJEMY WAM NASTĘPUJĄCE KOMPOZYCJE
ZAPACHOWO-AROMATERAPEUTYCZNE

Linia Odprężająca
ze słodką pomarańczą i lawendą

Naturalny eteryczny olejek słodka pomarańcza (Citrus sinensis– otrzymywany jest ze skórek owoców. Nas urzekł nie tylko zapachem, ale także fantastycznymi właściwościami. Odkaża powietrze i czyszczone powierzchnie. Przeciwdziała zaburzeniom snu, relaksuje umysł, znosi stany niepokoju. Sprowadza spokój i opanowanie. Pomaga w bezsenności. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Rewitalizuje skórę. Nam fantastycznie komponuje się z lawendą.

Naturalny eteryczny olejek lawendowy (Lavandula angustifolia) – jest olejkiem, który powinien znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Jego cudowne właściwości czynią go jednym z najcenniejszych olejków eterycznych. Wybrałyśmy lawendę ponieważ odświeża i odkaża powietrze oraz czyszczone powierzchnie, odstrasza mole. Przeciwdziała zaburzeniom snu, relaksuje umysł, znosi stany niepokoju, sprowadza spokój i opanowanie. Ułatwia udrażnianie zatok. Regeneruje skórę, ma właściwości antyseptyczne. Dlatego wykorzystując lawendę podczas codziennego sprzątania dbamy o piękną atmosferę w naszym domu.

Linia Odświeżająca
z różowym grejpfrutem i miętą

Naturalny eteryczny olejek różowy grejpfrut (Citrus paradisi– otrzymywany jest ze skórek owoców. Uwiódł nas swoim orzeźwiającym aromatem i cudownymi
właściwościami. Ze względu na orzeźwiający zapach i właściwości antyseptyczne jest bardzo dobrym olejkiem do odświeżania i oczyszczania powietrza oraz czyszczonych powierzchni. Ponadto podnosi na duchu, pomaga przy wyczerpaniu nerwowym, depresji, bezsenności, stanach lękowych. Dodaje energii i witalności. Oczyszcza i ujędrnia skórę. Aby wzmocnić jego działanie połączyłyśmy go z olejkiem miętowym.

Naturalny eteryczny olejek mięta (Mentha piperita) – charakteryzuje się rześkim zapachem. Wybrałyśmy go ze względu na orzeźwiający aromat oraz fantastyczne
właściwości. Odkaża i odświeża powietrze oraz czyszczone powierzchnie. Jest bardzo skuteczny w przypadku przeziębień, zapalenia górnych dróg oddechowych, łagodzi kaszel, ułatwia oddychanie, zmniejsza ból zatok. Łagodzi bóle głowy. Działa kojąco i łagodząco na skórę. To tylko niektóre z dobrodziejstw, jakie czyni olejek miętowy.