NATURALNY PŁYN DOPRANIA
PIELUSZEK WIELORAZOWYCH
bezzapachowy

Z TROSKĄ O NAJDELIKATNIEJSZĄ SKÓRĘ
Naturalny Płyn Do Prania Pieluszek Wielorazowych klareko opracowałyśmy z myślą o wygodzie rodziców, bezpieczeństwie noworodków, niemowląt i dzieci oraz z troską o naszą Matkę Ziemię. Płyn zawiera wyłącznie naturalne i przyjazne substancje dlatego:

może być używany od pierwszego dnia życia,
jest znakomity nawet dla najdelikatniejszej skóry (także atopowej, alergicznej…),
jest idealny do wszystkich rodzajów pieluszek (bawełnianych, wiskozowych, bambusowych, konopnych, polarowych, tetrowych…),
skutecznie usuwa pieluszkowe zabrudzenia i zapachy,
poprawia wchłanialoność pieluszek,
sprawia, że pieluszki są delikatne i miłe w dotyku,
nie zmienia struktury pieluszkowych włókien,
bardzo łatwo wypłukuje się z tkaniny,
jest idealny do prania wielorazowych podpasek i bielizny menstruacyjnej.

MATCZYNA PASJA I WIEDZA
duet nie do pokonania

Płyn do Prania Pieluszek Wielorazowych oraz Regenerujący Płyn Do Pieluszek Wielorazowych z Manufaktury Klareko, to efekt matczynego doświadczenia, pasji do Natury oraz lata praktyki w opracowywaniu Naturalnych Środków Czystości. Dzięki temu, w serii do prania tkanin dla najmłodszych, udało nam się wyeliminować drażniące substancje i pozostawić skuteczność. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tematowi prania i sprzątania.

Dlaczego eliminacja szkodliwych substancji była dla nas niezmiernie ważna?
Norwescy naukowcy przeprowadzili długotrwałe badania wpływu komercyjnych środków czystości na zdrowie ludzi. Badano osoby sprzątające regularnie popularnymi środkami czystości. Wyniki tych badań są zatrważające. Po 20 latach używania takich mieszanin płuca badanych były tak zniszczone, jak u osób palących 4-5 papierosów dziennie (The European Community Respiratory Health Survey). Skoro chemia działa destrukcyjnie na osoby jej używające, to negatywnie wpływa także na osoby przebywające w takim otoczeniu. Zespół z George Washington University wykazał, że nawet w domowym kurzu znajdują się pozostałości szkodliwych substancji pochodzących ze środków czystości (a kurz, w dużej mierze, składa się z mikroskopijnych włókien naszych tkanin).

Co z substancjami w proszkach do prania?
Drażniące enzymy, agresywne substancje wybielające, ftalany, kompozycje zapachowe… znacznie przyczyniają się do powstawania podrażnień, chorób skórnych oraz alergii. Jednym z problemów jest fakt, że nie ma wymogu podawania składu produktów do prania, także często nie wiemy z czym mamy do czynienia. Zatem problemem jest nie tylko bezpośredni kontakt z tkaniną, ale także wspomniany wyżej kurz, który zawiera drobne włókna naszych tkanin oraz uwięzione w nich detergenty.

Czy na praniu kończy się temat?
Otóż nie. To dopiero początek. Detergenty po praniu trafiają do środowiska mając na nie ogromny wpływ. Agresywne substancje kumulują się w środowisku powodując zanieczyszczenia wód i gleb.  Temat skutecznego i odpowiedzialnego prania zdaje się zatem bardziej rozległy, niż można by sądzić gdyż Natura to nie tylko nasz dom, ale także przyszłość naszych dzieci.

Mając na względzie wszystkie powyższe aspekty postanowiłyśmy odczarować świat Prania Pieluszek i umożliwić skuteczne pranie pieluszek bez używania agresywnych i drażniących substancji.
Jak stworzyłyśmy skuteczny Płyn do Prania Pieluszek? Zapraszamy do lektury 🙂

ROZPOZNANIE WROGA

W przypadku pieluszek wielorazowych istotne jest nie tylko odplamianie pieluszki oraz dbanie o je wygląd i wchłanialność, ale także eliminacja i zapobieganie namnażaniu się bakterii.  Przyjrzyjmy się zatem samym bakteriom.

Jednym ze sposobów rozpoznawania bakterii jest podział na bakterie tlenowe i beztlenowe. Pierwsze namnażają się przy dostarczeniu im tlenu, drugie w takich warunkach giną. W jelitach żyją zarówno bakterie tlenowe jak i beztlenowe, zatem używając do prania substancji tlenowych jedne bakterie zlikwidujemy, a drugim poprawimy warunki bytowania.
Może zatem skuteczna będzie odpowiednia temperatura prania? Tutaj też napotykamy przeogromną różnorodność bakteryjnych żywotów. Gdyż w tej samej temperaturze jedne bakterie giną, a drugie dopiero zaczynają się rozkręcać.

Jak zatem skutecznie ogarnąć temat?
Wystarczy zabrać bakteriom pożywienie. A bakterie żyjące w naszym ciele żywią się białkami i cukrami. Zatem sukces osiągniemy usuwając wszystkie resztki białkowe i cukrowe z pieluszek oraz zapobiegając sklejaniu pieluszkowych włókien. Osiągniemy to dzięki starannemu usunięciu struktur białkowych i cukrowych oraz dokładnemu wypłukaniu pieluszek. Usuniemy tym samym warunki sprzyjające bytowaniu bakterii. Dzięki temu nie tylko wyeliminujemy bakterie, ale także uniemożliwiamy im ponowne zagnieżdżenie się.

I tak właśnie działa Naturalny Płyn do Prania Pieluszek Wielorazowych z Manufaktury Klareko. Płyn z łatwością wnika w strukturę materiału bez trudu usuwając wszystkie zanieczyszczenia z włókien. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników płyn doskonale działa na wszystkie zabrudzenia umożliwiając skuteczne ich usunięcie i wypłukanie z tkaniny. Płynna konsystencja naszego produktu umożliwia pranie już w 30 stopniach a odpowiedni dobór detergentów zapobiega mechaceniu i niszczeniu włókien.
Dzięki temu rozwiązaniu Płyn nie tylko usuwa zabrudzenie i eliminuje bakterie, ale także zapobiega powstawaniu środowiska sprzyjającego zagnieżdżeniu się nowych bakterii.

Po czym poznać, że w pieluszce namnażają się bakterie?
Większość z nas nie ma w domu mikroskopów, odczynników laoboratoryjnych, bakteriowych mierzadeł  i innych abrakadabrów umożliwiających  sprawdzenie czy pieluszki są tak doprane, że nie namnażają się w nich bakterie. A jednak istnieje prosty sposób, który pokazuje czy w pieluszce żyją niechciani lokatorowie. Otóż bakterie, tak jak i my, po jedzeniu pozostawiają po sobie nieprzyjemny zapach. Jeśli zatem bakterie namnażają się w pieluszce, to będzie ona nieprzyjemnie pachniała. Bez obaw. Taka pieluszka, to nie bomba biologiczna i da się ją uratować. Zalecamy wypranie pieluszki w wyższej temperaturze (o ile pozwala na to producent pieluszki) i użycie klarekowego Naturalnego Płynu do Regeneracji Pieluszek.

Kiedy regenerować pieluszki?
1. Kiedy chcemy przywrócić chłonność pieluszek.
2. Kiedy pieluszki zaczynają nieprzyjemnie pachnieć.
3. W przypadku kiedy dziecko jest chore, a w moczu lub kale maluszka stwierdzono obecność chorobotwórczych mieszkańców – ale wówczas niezbędna może okazać się profesjonalna dezynfekcja.

BEZPIECZNY I SKUTECZNY EKO SKŁAD

Tworząc Naturalny Płyn Do Prania Pieluszek Wielorazowych kierowałyśmy się przede wszystkim dobrem i zdrowiem dzieci. Ważne było dla nas, by Płyn mógł być używany już dla maluszków od pierwszego dnia ich życia. Dlatego w recepturze Płynu znajdziesz wyłącznie substancje stosowane do produkcji kosmetyków dziecięcych oraz substancje spożywcze. Zadbałyśmy także o to, by substancje klarekowych płynów pieluchowych nie zawierały żadnych alergenów. Takie połączenie daje pewność, że Płyn Klareko nie będzie podrażniał skóry najmłodszych, nawet w przypadku niedokładnego wypłukania tkaniny.

Skąd zatem skuteczność?
Substancje dobrałyśmy w taki sposób, by całkowicie usunąć z pieluszek między innymi pozostałości białkowe i cukry. Odcinając bakteriom pożywienie eliminujemy je i uniemożliwiamy im ponowne namnażanie się. Zadbałyśmy także o usuwanie plam oraz zapobieganie ponownemu osadzaniu się brudu podczas prania pieluszek. Nie zapomniałyśmy także o utrzymaniu wchłanialności tkaniny. Pomyślałyśmy nie tylko o człowiekach, ale także o Matce Ziemi. Wszystkie substancje w Płynie do Prania Pieluszek Wielorazowych przeszły weryfikację i są zgodne z normami EcoCert i Vegan oraz są biodegradowalne.

EKO SKŁADNIKI
Woda demineralizowana, wodorowęglan sodu, surfaktanty roślinne, Cocoyl Methyl Glucamide, konserwanty jakości spożywczej… i to wszystko.
W tym <5% amfoteryczne związki powierzchniowo czynne, niejonowe związki powierzchniowo czynne.

JAK UŻYWAĆ PŁYNU DO PRANIA PIELUSZEK WIELORAZOWYCH

Usuń z pieluszki grubszą zawartość efektu pracy brzuszka maluszka.

Dobierz temperaturę prania zgodnie z zaleceniami producenta pieluszki.

Do skutecznego wyprania pieluszek wystarczy 30-45ml Płynu Do Prania Pieluszek Wielorazowych Klareko.
Płyn wlej do pralki przegródki na detergent (lub do miski jeśli chcesz wyprać pieluszki ręcznie).

Bardzo dokładnie wypłucz pieluszki.

Po wszystkim pogilgaj swojego dzieciorka w najśmieszniejsze miejsce.

CIEKAWOSTKI

* Czy wiecie, że szczepy bakterii probiotycznych żyją między innymi w jelitach.

* Każdego dnia w domowej toalecie żyje i rozmnaża się przeogromna ilość bakterii.

* Na telefonie żyje więcej bakterii niż w toalecie.

* Gdyby bakterie z dziecięcych kupasków były bombą biologiczną, to takie same byłyby ubranka, przewijaki, kocyki, nasza bielizna…

* Czy wiesz, że codziennie do mieszkań wnosimy niezliczone ilości najróżniejszych bakterii?  Jednymi ze „straszniejszych” rzeczy są zakupy, pieniądze, telefon, obuwie…

* Czy słyszałaś/słyszałeś o urynoterapii – zagadnienie kontrowersyjne, ale ma swoich zwolenników. Komu babcia podpowiadała, żeby nasikać na skaleczenie?

* Czy wiesz, że nawet w Polsce istnieją ośrodki przeszczepiania bakterii jelitowych.  Wszystko w celu zaszczepienia u chorego zdrowej jelitowej flory bakteryjnej.

* Mocznik, składnik wielu kremów jest także składnikiem ludzkiego „siu siu”.

* Istnieją bakterie, które mają zdolność rozkładania ropy naftowej i pomagają w usuwaniu katastrof ekologicznych.